KIA Tasarımının Farklı Yönleri
Düz çizgilerin sadeliği

Tasarım Markaya Ruhunu Verir

Tasarım yalnızca şekiller, çizgiler ya da dekorasyonla ilgili değildir. Markaya bir ruh aşılamak ve müşterileri bir ürün için tutkulu hale getirmekle de ilgilidir. KIA’nın tasarımın nihai hedefi KIA markasını tanımlayabilecek eksiksiz, saf ve emsalsiz tasarımı bulmaktır. KIA bu amaçla markasını daha heyecan ve keyif verici hale getirmek için farklı pazarlar, teknolojiler ve toplumlara ilişkin daha geniş bir anlayış temelinde daha fazla insan ya da müşteriyle etkileşim kuracaktır.

Düz Çizginin Sadeliği

KIA Tasarımın Yönü
Düz çizgilerin sadeliği KIA’nın tasarım felsefesinin temel etkenlerinden biridir. Düz çizgiler, KIA’nın tasarım yaklaşımına ve sürecine tamamen yansıttığı ve böylece ürünün tesliminde kanıtladığı netliği, kesinliği ve ayırt edici özellikleri temsil eder. KIA’nın tasarımı başka otomobillerde bulunması çok zor olan, karmaşıklıktan uzak sade yapısı, incelikli iç ve dış tasarım ayrıntıları ve sağladığı eşsiz deneyimlerle uzun süreli müşteri sadakatini elde etmeye odaklanır.

KIA Ailesinin Yüzü

Tasarım Özellikleri
KIA, marka logosu kadar güçlü bir görsel simge oluşturmuştur. İmzamız olan ızgara, farlar ve marka logosu çeşitli düzen ve kombinasyonlarda eşsiz ve tutarlı bir ürün ailesi görünümü oluşturmaktadır. Ailenin görünümü ilk görücüye çıktığından bu yana ciddi şekilde evrilmiştir ve artık, insanların markayı uzaktan ya da karanlıkta bile tanımalarına yetecek derecede yaygınlaşmıştır. Ailenin görünümü aynı zamanda marka farkındalığını daha da ileri taşıyarak ürün ve müşteriler arasında duygusal bağlar oluşturmaya yardımcı olmaktadır.