GÜVENLİK
Güvenliğinizi sağlamak için yaptığımız çalışmalar: çarpışma testi

Yüksek çekme dayanımlı çelikten üretilmiş karoser

Kaporta genellikle yüzeydeki çerçeveyi ifade eder. Aracın toplam ağırlığının yüzde 30’una karşılık gelir ve aracın çarpışma güvenliği ile tarzı açısından önemli bir rol oynar. Sıcak presleme yöntemiyle yüksek çekme dayanımlı çelikten üretilen kaporta, sertliği artırırken aracın daha hafif olmasını sağlar.
Sonuç: daha yüksek yakıt verimliliği ve çarpışma güvenliği.

Hava yastığı

Sürücü/yolcu koltuğu hava yastığı, sürücü diz hava yastığı, perde hava yastığı ve ön/arka yan hava yastığı dahil olmak üzere Kia araçta bulunan eksiksiz hava yastığı grubu, araçta kimin olduğundan ya da gelebilecek her türlü darbeden bağımsız olarak güvenliğiniz sağlanır.

Emniyet Kemeri Ön Gergisi

Emniyet kemeri ön gergisi, bir çarpışmanın hemen öncesinde ve başlangıcında yolcuyu sıkıca koltukta tutmak ve ardından yolcunun şişen yastıklarla kontrollü temasını sağlamak amacıyla kullanılan bir cihazdır.

Yayalar için Tampon Sistemleri

Alt bacak formu / alt takviye
Araç ile yayanın temasının ardından, alt bacak formu ya da alt takviye yayanın dizinde bükülmeyi en aza indirebilir ve yayanın aracın altına girerek daha ciddi bir durumla karşılaşma olasılığını azaltmak için yayanın aracın üzerine düşmesini sağlayabilir.

Güvenlik Uyarı Sistemi

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi
Aracınızın ön camına takılan bir kamera, önünüzdeki yol şeridini algılar ve uykulu sürüş ya da dikkatsizlik nedeniyle şeridinizden çıkmanız durumunda, aracın kontrolünü tekrar almanız için sizi uyarır.

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi
Bu sistemle, bir kamera, önünüzde ilerleyen araç ile aranızdaki mesafeyi izler ve mesafenin aşırı derece azaldığını algıladığında sizi uyarır.

Lastik Basıncı İzleme Sistemi
Lastik basıncı izleme sistemi, aracınızın lastiklerindeki hava basıncını izleyen ve bir lastiğin basıncı olması gerekenden düşük olduğunda sizi uyaran aktif bir koruma sistemidir.